
Skadedyr og Anders Røine: «Mutationes Tempestas»
Gamlekinoen Uttrågata 9, VossSkadedyr er eit overflodshorn av fandenivaldsk, sprudlande og sjangeroverskridande musisering frå den nye generasjonen i norsk jazz.
Skadedyr er eit overflodshorn av fandenivaldsk, sprudlande og sjangeroverskridande musisering frå den nye generasjonen i norsk jazz.
Dette er visjonær crossover-jazz som berre må opplevast.
Dette vert sveitt, fett og lett ein av dei råaste konsertane på Vossa Jazz!
Bandet kombinerer soul, New Orleans-rytmar, west coast jump og 50-tals rock ’n’ roll med bluesrøter på ein høgst leiken og underhaldande måte.
Epic Jazz Compilation er ei samling av ti unge, norske og svenske musikarar som presenterer eigenkomponert, nyskapande og mangfaldig musikk.
Me gler oss til parade med vårt eige paradeband og Badnajazzkoret i front!
Forfattar, illustratør og lærar Vegard Markhus har gjeve ut fleire biletbøker for born.
Vinger inviterer til eksklusivt møte med komponistane bak to av årets tingingar: Eirik Hegdal og Anja Lauvdal, Heida Mobeck og Hans Hulbækmo.
Den unge, danske jazzvokalisten har ei tidlaus, ærleg og fortryllande stemme, som sender tankene i retning Radka Toneff og Nina Simone.
Jazzlinja ved Griegakademiet i Bergen har runda ti år, og det er på høg tid at også Vossa Jazz får stifta bekjentskap med desse unge, talentfulle og engasjerte musikarane.
Kom og bli med på jakt etter spanande lydar i kulturhuset saman med oss!
Loftet har vore brukt til formidling og konsertar, og under Vossa Jazz vert det atter musikk her. Denne gong med den danske trommeslagaren Kresten Osgood i fri dressur.