Program Arkiv

Program 2012

Artistar/ band på Vossa Jazz 2012:

  • UNGjaJAZZja: Jazzlinja i Trondheim: Drivstoff

    Emilie Nicolas Kongshavn - vokal Adrian Løseth Waade - fiolin Martin Myhre Olsen - saksofon Rune Nielsen - gitar Kjartan Gullikstad - gitar Viljar Dyvik Sellevold - gitar Erlend Albertsen […]

    fredag 30. mars
    11:00
  • UNGjaJAZZja: Jazzlinja i Trondheim: Drivstoff

    Emilie Nicolas Kongshavn - vokal Adrian Løseth Waade - fiolin Martin Myhre Olsen - saksofon Rune Nielsen - gitar Kjartan Gullikstad - gitar Viljar Dyvik Sellevold - gitar Erlend Albertsen […]

    fredag 30. mars
    11:00
  • Opningskonsert: Dahl/Andersen/Christensen

    Carsten Dahl - piano Arild Andersen - bass Jon Christensen - trommer

    fredag 30. mars
    17:00
  • Opningskonsert: Dahl/Andersen/Christensen

    Carsten Dahl - piano Arild Andersen - bass Jon Christensen - trommer

    fredag 30. mars
    17:00
  • Stein Urheim

    Stein Urheim - gitar, munnspel Alexander Grieg - kontrabass Nils Are Drønen - trommer English: Guitar virtuoso Stein Urheim is perhaps mostly known as Mari Kvien Brunvoll&rsquo,s string sidekick, but […]

    fredag 30. mars
    18:00
  • Stein Urheim

    Stein Urheim - gitar, munnspel Alexander Grieg - kontrabass Nils Are Drønen - trommer English: Guitar virtuoso Stein Urheim is perhaps mostly known as Mari Kvien Brunvoll&rsquo,s string sidekick, but […]

    fredag 30. mars
    18:00
  • Cornelis vs Riedel

    Georg Riedel - kontrabass Sarah Riedel - vokal Nicolai Dunger - vokal Jonas Östholm - piano Emil Strandberg - trompet Per Åke Holmlander - tuba Nils Berg - saksofon  

    fredag 30. mars
    19:00
  • Gunhild Seim: «Story Water»

    Gunhild Seim - trompet, perkusjon, kor Trym Bjønnes - vokal, gitarar Klaus Holm - klarinett, baritonsaksofon Petter Frost Fadnes - c-mel saksofon, barytonsaksofon Vidar Schanche - gitarar, kor Ståle Birkeland […]

    fredag 30. mars
    19:00
  • Cornelis vs Riedel

    Georg Riedel - kontrabass Sarah Riedel - vokal Nicolai Dunger - vokal Jonas Östholm - piano Emil Strandberg - trompet Per Åke Holmlander - tuba Nils Berg - saksofon  

    fredag 30. mars
    19:00
  • Gunhild Seim: «Story Water»

    Gunhild Seim - trompet, perkusjon, kor Trym Bjønnes - vokal, gitarar Klaus Holm - klarinett, baritonsaksofon Petter Frost Fadnes - c-mel saksofon, barytonsaksofon Vidar Schanche - gitarar, kor Ståle Birkeland […]

    fredag 30. mars
    19:00
  • Helleve / Hovland / Kaldestad

    Dag Helleve - tekst Ragnar Hovland - tekst Per Olav Kaldestad - tekst Annlaug Børsheim - fele, gitar Alexander Lund - kontrabass

    fredag 30. mars
    20:00
  • Helleve / Hovland / Kaldestad

    Dag Helleve - tekst Ragnar Hovland - tekst Per Olav Kaldestad - tekst Annlaug Børsheim - fele, gitar Alexander Lund - kontrabass

    fredag 30. mars
    20:00
  • Lord Kelvin

    Eirik Hegdal - saksofon Erik Johannessen - trombone Gard Nilssen - trommer

    fredag 30. mars
    20:30
  • Lord Kelvin

    Eirik Hegdal - saksofon Erik Johannessen - trombone Gard Nilssen - trommer

    fredag 30. mars
    20:30
  • Elifantree

    Anni Elif Egecioglu - vokal, cello, klokkespel, kemence Pauli Lyytinen - tenorsaksofon, klokkespel, trøorgel Tatu Rönkkö - trommer og perkusjon

    fredag 30. mars
    21:00
  • TrioVD

    Chris Sharkey - gitar Christophe de Bézenac - saksofon Chris Bussey - trommer

    fredag 30. mars
    21:00
  • Elifantree

    Anni Elif Egecioglu - vokal, cello, klokkespel, kemence Pauli Lyytinen - tenorsaksofon, klokkespel, trøorgel Tatu Rönkkö - trommer og perkusjon

    fredag 30. mars
    21:00
  • Nils Petter Molvær Trio

    Nils Petter Molvær - trompet, elektronikk Stian Westerhus - gitar Erland Dahlen - trommer

    fredag 30. mars
    21:00
  • TrioVD

    Chris Sharkey - gitar Christophe de Bézenac - saksofon Chris Bussey - trommer

    fredag 30. mars
    21:00
  • Nils Petter Molvær Trio

    Nils Petter Molvær - trompet, elektronikk Stian Westerhus - gitar Erland Dahlen - trommer

    fredag 30. mars
    21:00
  • Kaja Draksler Acropolis Quintet

    Kaja Draksler - piano Sanem Kalfa - vokal George Dumitriu - gitar Mattia Magatelli - bass Kristijan Krajncan - trommer  

    fredag 30. mars
    21:30
  • Kaja Draksler Acropolis Quintet

    Kaja Draksler - piano Sanem Kalfa - vokal George Dumitriu - gitar Mattia Magatelli - bass Kristijan Krajncan - trommer  

    fredag 30. mars
    21:30
  • Good Time Charlie

    Arle Hjelmeland - vokal, munnspel Steinar Karlsen - gitar, vokal Einar Olsson - trommer, vokal Ole Gunnar Eikeland - bass, vokal

    fredag 30. mars
    21:45
  • Farmers Market

    Stian Carstensen - trekkspel, gitar, vokal Nils-Olav Johansen - gitar, vokal Jarle Vespestad - trommer Trifon Trifonov - saksofon Finn Guttormsen - bass

    fredag 30. mars
    21:45
  • Good Time Charlie

    Arle Hjelmeland - vokal, munnspel Steinar Karlsen - gitar, vokal Einar Olsson - trommer, vokal Ole Gunnar Eikeland - bass, vokal

    fredag 30. mars
    21:45
  • Farmers Market

    Stian Carstensen - trekkspel, gitar, vokal Nils-Olav Johansen - gitar, vokal Jarle Vespestad - trommer Trifon Trifonov - saksofon Finn Guttormsen - bass

    fredag 30. mars
    21:45
  • Hullyboo

    Marius Hirth Klovning - gitar Bjørnar Kaldefoss Tveite - bass Mats Mæland Jensen - trommer

    laurdag 31. mars
    08:30
  • Hullyboo

    Marius Hirth Klovning - gitar Bjørnar Kaldefoss Tveite - bass Mats Mæland Jensen - trommer

    laurdag 31. mars
    08:30
  • Jazzintro: Duplex

    DUPLEX Harald Lassen - tenor- og sopransaksofon Christian Meaas Svendsen - kontrabass

    laurdag 31. mars
    09:00
  • Jazzintro: Bodvar Tornes Trio

    BODVAR TORNES TRIO Bodvar Tornes - piano Egil Kalman - bass Ole Mofjell - trommer

    laurdag 31. mars
    09:00
  • Jazzintro: Duplex

    DUPLEX Harald Lassen - tenor- og sopransaksofon Christian Meaas Svendsen - kontrabass

    laurdag 31. mars
    09:00
  • Jazzintro: Bodvar Tornes Trio

    BODVAR TORNES TRIO Bodvar Tornes - piano Egil Kalman - bass Ole Mofjell - trommer

    laurdag 31. mars
    09:00
  • laurdag 31. mars
    09:30
  • laurdag 31. mars
    09:30
  • Badnajazz: Mari, Stein og Ragnar sitt dagdraumekollektiv

    Ragnar Hovland - vokal, tekst Stein Urheim - div. strengeinstrument, elektronikk, vokal Mari Kvien Brunvoll - vokal, elektronikk, div.perk

    laurdag 31. mars
    11:00
  • Badnajazz: Mari, Stein og Ragnar sitt dagdraumekollektiv

    Ragnar Hovland - vokal, tekst Stein Urheim - div. strengeinstrument, elektronikk, vokal Mari Kvien Brunvoll - vokal, elektronikk, div.perk

    laurdag 31. mars
    11:00
  • Eldrejazz: Drivstoff

    Tolv unge musikarar frå Trondheim legg ut på turné med ynskje om å utvikla seg - og tenna engasjementet rundtom i Nordens jazzklubbpublikum, ungdom og festivalpublikum! Gjennom å søkja saman […]

    laurdag 31. mars
    12:00
  • Eldrejazz: Drivstoff

    Tolv unge musikarar frå Trondheim legg ut på turné med ynskje om å utvikla seg - og tenna engasjementet rundtom i Nordens jazzklubbpublikum, ungdom og festivalpublikum! Gjennom å søkja saman […]

    laurdag 31. mars
    12:00
  • Juhani Aaltonen Quartet

    Juhani Aaltonen - saksofon, fløyte Iro Haarla - piano Ulf Krokfors - bass Reino Laine - trommer

    laurdag 31. mars
    12:30
  • Juhani Aaltonen Quartet

    Juhani Aaltonen - saksofon, fløyte Iro Haarla - piano Ulf Krokfors - bass Reino Laine - trommer

    laurdag 31. mars
    12:30
  • UNGjaJAZZja: ImproVision

    Adrian Skaftun Kydland - gitar Elisabeth Lid Trøen - saksofon Linda Merethe Lavik - piano Arne Fjose Sandberg - bass Gaute Ullestad Moen - trommer

    laurdag 31. mars
    13:00
  • UNGjaJAZZja: ImproVision

    Adrian Skaftun Kydland - gitar Elisabeth Lid Trøen - saksofon Linda Merethe Lavik - piano Arne Fjose Sandberg - bass Gaute Ullestad Moen - trommer

    laurdag 31. mars
    13:00
  • The Brazz Brothers og Dalakopa

    THE BRAZZ BROTHERS Jarle Førde - trompet, flugelhorn Jan Magne Førde - trompet, flugelhorn Runar Tafjord - horn Helge Førde - trombone Stein Erik Tafjord - tuba Kenneth Ekornes - […]

    laurdag 31. mars
    13:30
  • The Brazz Brothers og Dalakopa

    THE BRAZZ BROTHERS Jarle Førde - trompet, flugelhorn Jan Magne Førde - trompet, flugelhorn Runar Tafjord - horn Helge Førde - trombone Stein Erik Tafjord - tuba Kenneth Ekornes - […]

    laurdag 31. mars
    13:30
  • Helge Jordal og MotBakkeOrkesteret

    Fast miljøpersonale: Gunnar Emmerhoff - gitarar, vokal Johannes D. Maaseide - gitarar, vokal Cato Eikeland - bass, gaul Erlend Alm Lerstad - melodica, tangenter R Roy Inge Holtet - trommer, […]

    laurdag 31. mars
    14:00
  • Helge Jordal og MotBakkeOrkesteret

    Fast miljøpersonale: Gunnar Emmerhoff - gitarar, vokal Johannes D. Maaseide - gitarar, vokal Cato Eikeland - bass, gaul Erlend Alm Lerstad - melodica, tangenter R Roy Inge Holtet - trommer, […]

    laurdag 31. mars
    14:00
  • Eyolf Dale

    Eyolf Dale - piano

    laurdag 31. mars
    14:30
  • Eyolf Dale

    Eyolf Dale - piano

    laurdag 31. mars
    14:30
  • Karl Seglem, Tingingsverk 2012

    Tingingsverket, som er det 31. i rekkja, har Seglem valt å kalla "Som spor". World-jazz er det mest dekkande sjanger-omgrepet som kan nyttast om musikken og lydbileta Karl Seglem skapar. […]

    laurdag 31. mars
    16:00
  • Karl Seglem, Tingingsverk 2012

    Tingingsverket, som er det 31. i rekkja, har Seglem valt å kalla "Som spor". World-jazz er det mest dekkande sjanger-omgrepet som kan nyttast om musikken og lydbileta Karl Seglem skapar. […]

    laurdag 31. mars
    16:00
  • Ingrid Lukas

    Ingrid Lukas - vokal, piano Céline-Giulia Voser - cello Michel Gsell - vokal, fiolin, e-bass Patrik Zosso - trommer

    laurdag 31. mars
    19:00
  • Trondheim Jazzorkester & Sofia Jernberg tolkar Olav Mjelva

    Sofia Jernberg - vokal Olav Mjelva - fele, hardingfele Kari Rønnekleiv - fiolin Lene Grenager - cello Fredrik Luhr Dietrichson - kontrabass Eivind Lønning - trompet Espen Reinertsen - tenorsaksofon […]

    laurdag 31. mars
    19:00
  • Ingrid Lukas

    Ingrid Lukas - vokal, piano Céline-Giulia Voser - cello Michel Gsell - vokal, fiolin, e-bass Patrik Zosso - trommer

    laurdag 31. mars
    19:00
  • Trondheim Jazzorkester & Sofia Jernberg tolkar Olav Mjelva

    Sofia Jernberg - vokal Olav Mjelva - fele, hardingfele Kari Rønnekleiv - fiolin Lene Grenager - cello Fredrik Luhr Dietrichson - kontrabass Eivind Lønning - trompet Espen Reinertsen - tenorsaksofon […]

    laurdag 31. mars
    19:00
  • The new Troubadours

    Sam Fossbakk - elektronikk Alexander Grieg - bass HP Gundersen - gitar og loops Jon Irabagon - tenorsaksofon

    laurdag 31. mars
    20:00
  • Hilde Louise Asbjørnsen

    Hilde Louise Asbjørnsen - vokal Anders Aarum - tangentar Jens Fossum - bass Svein Erik Ånestad Martinsen - gitar

    laurdag 31. mars
    20:00
  • The new Troubadours

    Sam Fossbakk - elektronikk Alexander Grieg - bass HP Gundersen - gitar og loops Jon Irabagon - tenorsaksofon

    laurdag 31. mars
    20:00
  • Hilde Louise Asbjørnsen

    Hilde Louise Asbjørnsen - vokal Anders Aarum - tangentar Jens Fossum - bass Svein Erik Ånestad Martinsen - gitar

    laurdag 31. mars
    20:00
  • The Thing

    Mats Gustafsson - saksofonar Ingebrigt Håker Flaten - bass Paal Nilssen-Love - trommer

    laurdag 31. mars
    21:00
  • Amadou & Mariam

    Amadou Bagayoko - gitar, vokal Mariam Doumbia - vokal Boubacar Dembele - perkusjon Yao Dembele - bass Yvo Abadi - trommer Charles-Frederik Avot - keyboard Woridio "Tanti"Tounkara - kor Aminata […]

    laurdag 31. mars
    21:00
  • The Thing

    Mats Gustafsson - saksofonar Ingebrigt Håker Flaten - bass Paal Nilssen-Love - trommer

    laurdag 31. mars
    21:00
  • Amadou & Mariam

    Amadou Bagayoko - gitar, vokal Mariam Doumbia - vokal Boubacar Dembele - perkusjon Yao Dembele - bass Yvo Abadi - trommer Charles-Frederik Avot - keyboard Woridio "Tanti"Tounkara - kor Aminata […]

    laurdag 31. mars
    21:00
  • Yngve and his Boogie Legs

    Bjørnar Ekse Brandseth - gitar, vokal Lars Finborud - munnspel, gitar Yngve Jordalen - kontrabass Morten Bessesen - tangentar Anders Fretheim - trommer  

    laurdag 31. mars
    21:45
  • Valkyrien Allstars

    Tuva Livsdatter Syvertsen - fele, vokal Ola Hilmen - fele Erik Sollid -fele Magnus Larsen - bass Martin Langlie - trommer

    laurdag 31. mars
    21:45
  • Yngve and his Boogie Legs

    Bjørnar Ekse Brandseth - gitar, vokal Lars Finborud - munnspel, gitar Yngve Jordalen - kontrabass Morten Bessesen - tangentar Anders Fretheim - trommer  

    laurdag 31. mars
    21:45
  • Valkyrien Allstars

    Tuva Livsdatter Syvertsen - fele, vokal Ola Hilmen - fele Erik Sollid -fele Magnus Larsen - bass Martin Langlie - trommer

    laurdag 31. mars
    21:45
  • Superjazz: The Brazz Brothers

    Jarle Førde - trompet, flugelhorn Jan Magne Førde - trompet, flugelhorn Runar Tafjord - horn Helge Førde - trombone Stein Erik Tafjord - tuba Kenneth Ekornes - trommer

    sundag 1. april
    09:00
  • UNGjaJAZZja: Kitsch

    Tore Hodneland - gitar Arne Toivo Fjose Sandberg - bass Felix Tvedegaard Heim - trommer

    sundag 1. april
    09:00
  • Mikkelborg – Clausen

    Palle Mikkelborg - trompet Thomas Clausen - flygel

    sundag 1. april
    10:00
  • Badnajazz: Vossasamba!

    Papagøyene: Asbjørn Sundal - perkusjon, vokal Audun Humberset - perkusjon Celio de Carvalho - perkusjon, vokal Tor Bjarne Bjelland - trommer Torbjørn Hillersøy - bass, vokal Erik Håkon Halvorsen - […]

    sundag 1. april
    10:00
  • Voss storband med Kåre Kolve

    Dirigent: Kåre Kolve Wenche Lien - vokal Helge Haugland - vokal

    sundag 1. april
    11:00
  • Knut Kristiansen & Bergen Big Band: «Kuria Suite»

    Knut Kristiansen - piano/keyboard Bergen Big Band: Treblås: Olav Dale, Jan Kåre Hystad, Ole Jacob Hystad, Zoltan Vincze, Michael Barnes Trompetar: Martin Winter, Svein Henrik Giske, Are Ovesen, Reid Gilje […]

    sundag 1. april
    12:00
  • Urban Connection

    Frode Nymo - altsax Håkon Mjåset Johansen - trommer Steinar Raknes - kontrabass

    sundag 1. april
    12:00
  • Bugge Wesseltoft

    Bugge Wesseltoft - piano

    sundag 1. april
    13:00
  • Susanna

    Susanna Wallumrød - vokal og piano Helge Sten - gitar Erland Dahlen - trommer

    sundag 1. april
    15:00
  • Marc Ribot, Really the Blues

    Marc Ribot - gitarar, keyboard, vokal Brad Jones - bass JT Lewis - trommer

    sundag 1. april
    16:00
  • Ladies & Gentlemen, Swing it, Love it, Dig`it

    Kirsti Huke - vokal Sinne Eeg - vokal Odd René Andersen - vokal Ingar Kristiansen Marius Haltli - trompet Erik Eilertsen - trompet Kåre Nymark - trompet Klas Lindquist - […]

    sundag 1. april
    18:00
  • Marilyn Mazur Celestial Circle

    Josefine Cronholm - vokal John Taylor - piano Anders Jormin - kontrabass Marilyn Mazur - trommer og perkusjon

    sundag 1. april
    19:30
  • Amund Maarud

    Amund Maarud - vokal, gitar Henrik Maarud - trommer Egil Stemkens - bass Bendik Brænne - saksofon Eirik Tovsrud Knutsen - keyboard

    sundag 1. april
    20:00